Fotel na kółkach – najlepszy wybór do domowego gabinetu

Fotel na kółkach – najlepszy wybór do domowego gabinetu

Poszukujesz wygodnego fotela do biurka w swoim domowym gabinecie? Postaw na wygodny model na kółkach. Czym dokładnie powinien cechować się dobry fotel na kółkach do użytku domowego? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przy jego zakupie.

Wyposażenie domowego gabinetu to przede wszystkim biurko oraz krzesło lub fotel. Wybierając odpowiednie siedzisko, warto zwrócić szczególną uwagę na fotel na kółkach. To wygodny, a przy tym elegancki mebel, z którym będzie można komfortowo pracować, a w wolnych chwilach grać na komputerze. Na co warto się zdecydować?

Wygodny fotel na kółkach do pracy w domu

Ergonomia powinna być głównym czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniego fotela do domowego gabinetu. Najlepszym zakupem będzie fotel obrotowy na kółkach cechujący się odpowiednio wyprofilowanym oparciem oraz szeroką regulacją różnych elementów, by łatwo dopasować go do swojej sylwetki.

Taki fotel powinien wyróżniać się specjalnym wcięciem umieszczonym w obszarze kręgosłupa lędźwiowego. Gdy chcemy kupić model z wysokim oparciem, jego zagłówek także powinien być właściwie wyprofilowany lub regulowany.

Ważną kwestią jest także głębokość siedziska, która powinna być dostosowana do wzrostu. Im niższy wzrost, tym głębokość powinna by mniejsza. Także warto sprawdzić, czy fotel pozwala na regulację podłokietników.

Fotel na kółkach – skórzany czy z tapicerką z tkaniny?

Aby fotel pasował do aranżacji gabinetu, warto zwrócić uwagę na jego wykończenie. Czy lepiej zdecydować się na elegancki fotel skórzany na kółkach, a może na model obity tkaniną?

Skórzane fotele są bardzo gustowne, lecz nie zawsze w pełni komfortowe. Większą wygodę zapewniają modele z tapicerką ze skóry naturalnej, niższą te ze skory eko. Tkaniny to zawsze udany wybór – można postawić na model wykończony modnym teraz welurem, nowoczesną siateczką lub uniwersalną tkaniną płócienną. Tkaniny bardzo dobrze sprawdzają się nawet wtedy, gdy fotel używany jest przez wiele godzin pod rząd.

fotel active

Jak zapobiec porysowaniu podłogi przez fotel na kółkach?

Aby zredukować ryzyko związane z porysowaniem podłogi przez fotel na kółkach, warto zdecydować się na dokupienie dodatkowych elementów. Można wybrać dekoracyjny dywanik pod fotel na kółkach. Druga opcja to wykonana z wytrzymałego tworzywa podkładka pod fotel na kółkach, która także skutecznie ochroni podłoże przed zniszczeniem.

Wygodne i stylowe fotele obrotowe przeznaczone do domowego gabinetu wraz z podkładkami i dywanikami można kupić online.