Ile kosztuje wysyłka foteli biurowych?

Ile kosztuje wysyłka foteli biurowych?

Większość z nas, użytkowników internetu, jest już na tym etapie, gdzie nie mamy żadnych oporów przed zamawianiem ubrań, ozdób czy gadżetów w sklepach online. Przyzwyczailiśmy się do tego i wiemy, że takie zakupy są bezpieczne. Zamieńmy jednak te drobne przedmioty na fotele biurowe. Czy wtedy także bez wahania wybierzemy „Kup teraz” i nie zastanowimy się ani przez chwilę nad tym, czy to dobry pomysł?

Różnica w kupnie fotela biurowego i innych rzeczy przez internet jest taka, że fotel należy do przedmiotów wielkogabarytowych. Nawet, jeśli wybierzemy fotel, który samodzielnie musimy skręcić w domu, to wciąż zapakowany on będzie w duże, ciężkie pudło. To uruchamia w naszej głowie lampkę, która próbuje nas ostrzec przed co najmniej dwiema rzeczami. Pierwsza i najbardziej oczywista, to koszt wysyłki. Skoro coś jest ciężkie i duże, to pewnie przyjdzie nam zapłacić fortunę za kuriera. Druga, to bezpieczeństwo w transporcie – takie masywne przesyłki mogą łatwiej ulec zniszczeniu. Dziś przekonamy was, że obie wątpliwości są wyssane z palca i nie powinniśmy się nimi w ogóle przejmować.

Fotele z darmową wysyłką

fotele z darmową wysyłkąRozprawmy się najpierw z tym, co interesuje was najbardziej, czyli ile kosztuje wysyłka foteli biurowych. Prawda jest taka, że cena, którą masz w głowie, raczej na pewno będzie mocno wygórowana. Jeśli bowiem zamawiasz fotel o standardowych rozmiarach i wadze, przesyłka kurierska nie powinna kosztować więcej, niż czterdzieści złotych. Patrząc jednak na to realnie, zwykle nie zapłacisz nawet grosza. Dlaczego? Ponieważ większość sklepów sprzedających fotele wysokiej jakości bierze koszty wysyłki na siebie. Wystarczy, że otworzysz pierwszy markowy sklep online, a zobaczysz, że wysyłka darmowa zaczyna się przeważnie od zamówienia na kwotę dwustu złotych. Biorąc pod uwagę, że dobry, wygodny fotel to wydatek minimum czterystu złotych, masz gotową odpowiedź – nie musisz przejmować się kosztami wysyłki.

Czas rozprawić się z następną obawą, czyli uszkodzoną przesyłką. Dobrze wiemy, że kurierzy nie obchodzą się z przewożonymi paczkami, jak z porcelaną. Zdarzy się, że paczka spadnie, a wtedy nie łatwo o uszkodzenie. Ponownie, to nie twoje zmartwienie. Po pierwsze, internetowe sklepy meblowe wiedzą, jak bezpiecznie zapakować towar. Wszystkie części są owinięte w styropian lub elastyczną gąbkę, która chroni przed uszkodzeniami nawet podczas upadku czy gwałtownego szarpnięcia. Zniszczenia w transporcie są więc bardzo rzadkim przypadkiem. Nawet, gdy do czegoś podobnego dojdzie, przesyłka jest ubezpieczona, więc wystarczy, że zgłosisz ten fakt sprzedawcy, a on ekspresowo wyśle do ciebie kolejny egzemplarz fotela biurowego. Jak więc widzisz, na każdym etapie masz gwarancję satysfakcji.

Zapłać mniej za ten sam fotel

Prawdę mówiąc, w wielu przypadkach zakup fotela przez internet będzie bardziej opłacalny, niż w sklepie meblowym mieszczącym się w twojej okolicy. Zwróć bowiem uwagę na fakt, że mało który sklep zapewnia dowóz mebli wprost pod twój dom. Jeśli już świadczą takie usługi, to są one dodatkowo płatne. Musisz więc na własną rękę zorganizować przewóz fotela. Nie ma z tym problemu, jeśli kupujesz coś wymiarowego. Zdarzają się jednak droższe, bardziej eleganckie fotele, które są pakowane w pudła, które naprawdę ciężko zmieścić do auta osobowego. W przypadku zakupów internetowych niczym się nie przejmujesz, tylko czekasz na dzwonek do drzwi, bo kurier ma obowiązek wnieść przesyłkę właśnie w to miejsce.

Renomowane sklepy z fotelami biurowymi zapewniają darmową wysyłkę także w przypadku zwrotów i gwarancji. Jeśli więc zamówiłeś fotel, ale w rzeczywistości nie prezentuje się on tak, jak się tego spodziewałeś, w ciągu czternastu dni możesz dokonać zwrotu bez ponoszenia żadnych kosztów. Wtedy sprzedawca opłaca kuriera, który przyjeżdża pod twój adres i odbiera fotel. To samo tyczy się gwarancji, gdyby zaistniała potrzeba naprawy mechanizmu podnoszenia siedziska czy wymiany materiału pokrywającego oparcie.