Historia każdego fotela biurowego

Historia każdego fotela biurowego

Jako ludzie zdecydowanie nie doceniamy rzeczy materialnych. Zwykły fotel biurowy jest traktowany przez nas jako narzędzie pracy, a tymczasem ma on historię, która jest bezpośrednio powiązana z naszym życiem, czy to zawodowym, czy osobistym. Nie jesteś w stanie zliczyć, ile spotkań z klientami odbyłeś, siedząc w swoim fotelu, ani ile razy opuszczałeś go, ciesząc się na powrót do domu i do swojej rodziny.

Wniosek jest taki, że fotel biurowy znaczy więcej, niż sam chcesz przyznać. To ogromna część twojego życia i twojej osobowości. Postaraj się więc wybrać taki produkt, z którym na co dzień będziesz czuł się dobrze. Zrób wyjątek i nie zlecaj umeblowania biura specjalistom czy swoim pracownikom. Choć tę jedną rzecz, ten jeden fotel, wybierz całkowicie samodzielnie, kierując się własnym instynktem i gustem. Bo ile tak naprawdę musisz poświęcić na to czasu – godzinę, dwie? Na pewno znajdziesz tyle w swoim harmonogramie.

Doradcy w sklepie meblowym

W dzisiejszych czasach lubimy korzystać z usług doradców. Nie inaczej jest w przypadku foteli biurowych. Idąc do sklepu meblowego, nie licz na to, że zostaniesz pozostawiony samemu sobie. Nie minie minuta, a już obok ciebie znajdzie się doradca, który zna na pamięć wszystkie modele foteli dostępne w sklepie oraz wie, ile będzie trwało zamówienie dodatkowego podłokietnika czy wymiana skóry naturalnej na materiał z siatką. Z jednej strony to dobrze, bo możesz liczyć na fachową pomoc w zasięgu ręki, jednak z drugiej, czy w takim przypadku sam podejmujesz decyzję? Czy nie jest to czasem tak, że fotel biurowy jest ci sprzedawany i jesteś skazany zaufać osobie, której tak naprawdę nie znasz?

Jeśli cenisz sobie niezależne decyzje zgodne z twoimi przekonaniami, być może powinieneś ominąć sklep meblowy i otworzyć sklep internetowy specjalizujący się w sprzedaży foteli biurowych. Nie mówimy, że wtedy będziesz całkowicie pozbawiony wpływu ze strony sprzedawców. Wystarczy przecież spojrzeć na opis dowolnego fotela dostępnego w takim sklepie. Szybko zauważysz, że liczy on nawet kilka stron A4 ciągłego tekstu, w którym przedstawione są najbardziej szczegółowe aspekty techniczne fotela, przekonujące cię jaki on nie jest cudowny.

Zalety internetowych sklepów z fotelami

doradcy w sklepie meblowym

Przewagę w sklepie internetowym masz jednak taką, że nie musisz podejmować decyzji już teraz. Nie czujesz presji spowodowanej wzrokiem sprzedawcy, który wbija się w ciebie nachalnie. Możesz wyciągnąć notatnik, otworzyć w przeglądarce strony trzech różnych foteli biurowych i na spokojnie porównać ich parametry. Wystarczy kartka papieru i długopis, by szybko sporządzić prosty ranking, uwzględniający funkcjonalność foteli i stosunek jakości do ich ceny. W ten sposób łatwo podjąć decyzję, która oferta jest najbardziej atrakcyjna.

Aktualnie proces zakupu fotela przez internet daje właściwie te same, a często nawet większe możliwości dokonania właściwej oceny produktu, niż jest to w przypadku sklepów meblowych, które znamy od lat. Doskonałym potwierdzeniem tego jest chociażby coraz bardziej powszechna funkcja oglądania fotela w trybie trzystu sześćdziesięciu stopni. Niektóre sklepy internetowe z fotelami biurowymi posiadają opcję obracania fotela, patrzenia na niego od góry, od dołu i ze wszystkich stron naokoło. W ten sposób możemy ocenić dosłownie każdy element i sprawdzić, jak fotel prezentuje się z różnej perspektywy. Co więcej, idzie to w parze z funkcją przybliżania, więc jest to rzetelna ocena nawet tych mało widocznych elementów.

Internetowe sklepy z fotelami są też znacznie bardziej informacyjne, niż stacjonarne. Do każdego produktu zwykle załączona jest obszerna specyfikacja techniczna, która oprócz podstawowych parametrów, zawiera nawet informacje o tym, z jakiego metalu wykonane są kółka czy śrubki. Oczywiście dla przeciętnego użytkownika są to rzeczy kompletnie niepotrzebne, ale jednak warto docenić, że klient ma wszystko przedstawione czarno na białym. Nawet, jeśli w sklepie zabraknie pewnej informacji, wystarczy skopiować nazwę modelu oglądanego fotela biurowego i wkleić ją w wyszukiwarce. Trafimy w ten sposób na stronę internetową producenta mebli, na której już bez wątpienia znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Wymień swój fotel biurowy

Tak więc czy tego chcemy, czy nie, przywiązujemy się nawet do tak banalnych rzeczy, jak fotele biurowe. Dalej w to nie wierzysz? Zrób zatem mały test. Zamień następnego dnia swój fotel, do którego jesteś przyzwyczajony od kilku lat na inny model, który znacznie różni się materiałem wykonania, gatunkiem wykorzystanego drewna czy kątem nachylenia oparcia. Gwarantujemy, że nie będziesz w stanie znaleźć wygodnej pozycji ani skupić się na swojej pracy. Przyczyną są nawyki, które kształtujemy przez wiele miesięcy korzystania z tego samego fotela.

To ostatecznie potwierdza, że o fotelu biurowym musimy myśleć w znacznie wyższych kategoriach, niż tylko zwykłych mebli. Prędzej czy później przyjdzie nam przyznać, że posiadają one własną historię, która opowiada sukcesy naszej firmy, przyjemne spotkania przy kawie, a czasem również te mniej ciekawe momenty życia, o których wolelibyśmy zapomnieć.