Uniwersalny fotel do salonu

Uniwersalny fotel do salonu

Fotele biurowe, jak zresztą łatwo zauważyć po samej ich nazwie, są najczęściej stosowane w biurach. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne miejsce, w którym możemy ich użyć. Coraz częściej bowiem pojawiają się w naszych domach ze względu na fakt, że są po prostu wygodne. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, byśmy postali fotel w salonie. Aby ułatwić wam to zadanie, przygotowaliśmy szereg praktycznych wskazówek, które pozwolą podjąć pewną decyzję, której nie będziecie żałować.

W takiej sytuacji najważniejsza jest strona wizualna. Dobrze wiemy, że salon to świątynia kobiet, które nie pozwolą się, by umieścić w nowoczesnym wnętrzu fotel, który do niego nie pasuje. Na całe szczęście nie będzie to wielkim problemem, o ile skupimy się na serii foteli biurowych, które są obite skórą naturalną w kolorze jasno- lub ciemnobeżowym. Ten odcień idealnie wpasuje się w klimat każdego salonu, ponieważ kojarzy się ze spokojem i ciepłem. Co więcej, naturalna skóra jest czymś zupełnie normalnym w salonie, ponieważ z tego samego materiału często wykonane są komplety wypoczynkowe.

Fotel z siatką mesh

Wiele osób zastanawia się, czy wybranie fotela z siatką mesh to dobry pomysł. Chodzi o to, że materiał ten jest ciekawy pod względem jego właściwości: zapobiega poceniu się ciała, zapewnia przepływ powietrza i jest po prostu wygodny. Problem polega na tym, że taki fotel biurowy może w salonie wyglądać dziwnie. Zdecydowanie nie był on projektowany z myślą o tego typu wnętrzach, a lokalach firmowych. Można co prawda spróbować znaleźć fotel w kolorze siatki, który wtopi się w kolor ścian salonu, jednak ostatecznie wciąż nie będzie to wyglądać w pełni naturalnie.

fotel z siatką meshZ punktu widzenia samego wyglądu, istotny jest także rozmiar fotela, który planujemy kupić. Całą istotą salonu jest wspólne gromadzenie się z rodziną i znajomymi przy okazji różnych wydarzeń. Salon musi więc coś sobą reprezentować. Jeśli chcesz zamówić najtańszy fotel, byle tylko stał w salonie, to zrezygnuj z tego pomysłu. Odpowiedni wystrój osiągniesz wyłącznie przez wybranie dużego, masywnego fotela, który wrażenie, jakby został wręcz stworzony z myślą o twoim salonie.

Z rzeczy bardziej praktycznych, nie zapominajmy o tym, że salon jest pomieszczeniem, które często sprzątamy. Wiele osób przeprowadza tam porządki nawet kilka razy w ciągu tygodnia. Fotele, które mają dodatkowe nakładki materiałowe, podatne na zbieranie kurzu i wsiąkanie płynów, to fatalny pomysł. Fotel do salonu powinien być jak najbardziej odporny na zanieczyszczenia. Ma się go dać przywrócić do nienagannego stanu przez jedno potarcie wilgotnej szmatki. Dlatego właśnie już na początku wspomnieliśmy o fotelach ze skóry naturalnej, ponieważ ten materiał zdecydowanie sprzyja szybkim i bezproblemowym porządkom.

Klasyczne fotele w wielu kolorach

Klasycznym przykładem czegoś, co zostało stworzone z myślą o salonie, jest fotel Linea Steel. To nowoczesny fotel dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, w tym aż trzech różnych odcieniach beżu. Wśród dostępnych kolorów znajduje się również czerń oraz purpura, więc jak widzimy jest to typowa, stonowana paleta barw charakterystyczna dla salonu. Największym atutem tego fotela są ładne, zaokrąglone podłokietniki, które dodatkowo pokryte są tą samą skórą licową, co oparcie i siedzisko. Dzięki temu całość daje ciepłe odczucie i wprost prosi się, by fotel zajął zaszczytne miejsce przy kominku. Producent dopilnował także o polerowane aluminium, więc wszelkie elementy metalowe w połączeniu ze sztucznym oświetleniem będą się przepięknie mienić.

Nieco mniej standardowa propozycja to fotel Flow Net Black. Jest on nieco tańszy, jednak nie na cenie w tej chwili się skupiamy, a na wyglądzie. Tutaj zauważymy już, że mamy do czynienia z lżejszym, mniej masywnym fotelem. Mimo to przez zastosowanie grubej warstwy tapicerki otrzymujemy wrażenie czegoś, co wygląda na większe, niż w rzeczywistości. Ten produkt to coś pośrodku ładnego wyglądu i doskonałej wygody. Można więc zastanowić się nad jego zakupem, jeśli salon jest miejscem, w którym zdarza nam się pracować przy biurku. Jedynym minusem tego fotela jest materiał, którego czyszczenie zajmuje sporo czasu. Musimy więc stronić od jedzenia i picia napojów podczas siedzenia, ponieważ usunięcie okruszków stanie się niełatwym zadaniem.