Chcesz pracować wygodniej przy biurku? Wybierz dobry fotel biurowy!

Chcesz pracować wygodniej przy biurku? Wybierz dobry fotel biurowy!

Czy podczas pracy przy biurku często bolą Cię plecy? W takim przypadku to znak, że warto wymienić swój dotychczasowy fotel na nowy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas jego poszukiwania?

W dzisiejszych czasach, gdy często spędzamy w pozycji siedzącej nawet kilka godzin pod rząd w ciągu dnia, ryzyko rozwoju schorzeń kręgosłupa jest znacznie wyższe. Aby im zapobiegać, warto pamiętać o regularnym ruchu, ale również dobrze zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy.

Czym cechują się ergonomiczne fotele biurowe? Zapraszamy już teraz do sprawdzenia naszego poradnika!

Czym wyróżnia się ergonomiczny fotel biurowy?

Nie każdy fotel biurowy, który możemy znaleźć w sprzedaży, można nazwać ergonomicznym.

Ergonomia jako nauka o pracy koncentruje się na tworzeniu takich jej warunków, aby były one jak najmniejszym obciążeniem psychofizycznym dla pracownika. Ergonomiczne stanowisko pracy to zatem takie, które będzie dla pracownika bezpieczne oraz komfortowe.

Ergonomiczne fotele biurowe to takie, których konstrukcja pozwala na wygodną pracę w pozycji siedzącej, zmniejszającą ryzyko pojawienia się dolegliwości związanych z kręgosłupem.

Fotel Ergohuman Plus Elite

Cechy charakterystyczne ergonomicznych foteli biurowych:

  • wyprofilowane oparcie fotela z wcięciem w części lędźwiowej kręgosłupa
  • siedzisko z regulacją wysokości dostosowaną do wzrostu użytkownika
  • odpowiednia głębokość siedziska – jest ona również związana ze wzrostem pracownika
  • podłokietniki posiadające możliwość regulacji dla podparcia rąk przy pracy przy biurku
  • stabilna podstawa wyposażona w kółka jezdne
Fotel Active

Lepszej jakości ergonomiczne fotele biurowe posiadają także inne cechy, na przykład funkcję aktywnego siedzenia (tilt), które pozwalają na odchylenie się do tyłu, aby rozciągnąć zastałe mięśnie, czy też wysokie zagłówki, które zapewniają podparcie dla karku i głowy.

Warto także zwrócić uwagę na materiały zastosowane na siedzisko i oparcie. Najlepiej wybrać tkaniny, na przykład welurowe, siatkowe czy o splotach płóciennych, które są bardziej komfortowe niż skóry naturalne i ekologiczne.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas pracy przy biurku?

Aby praca przy biurku była jeszcze bardziej komfortowa, warto pamiętać także o tym, aby często wstawać i ruszać się. Najlepiej co godzinę wstać od stanowiska pracy, rozciągnąć się, wykonać kilka ćwiczeń, aby w ten sposób aktywować mięśnie.

Szukasz dobrego fotela biurowego? Sprawdź już teraz modele dostępne w dobrych sklepach internetowych!