Jak wybrać najlepszy skórzany fotel biurowy?

Jak wybrać najlepszy skórzany fotel biurowy?

Są eleganckie i prestiżowe – fotele biurowe obite skórą są bardzo popularnym wyborem do biur, gabinetów i domów. Jak wybrać najlepszy skórzany fotel biurowy? Aby zapewnił maksymalny komfort i posłużył na lata, trzeba wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Fotel biurowy to mebel, który nie tylko powinien być estetyczny. Równie ważne jest to, by zapewniał właściwy komfort, zwłaszcza wtedy, gdy ma być używany podczas pracy biurowej. Gdy celem jest skórzany fotel biurowy, warto więc zwrócić uwagę na zastosowane do jego produkcji materiały oraz na jego konstrukcję, która powinna cechować się ergonomią.

Lepsza skóra eko czy naturalna?

Do obicia mebla jak fotel biurowy stosuje się dwa rodzaje skór, a mianowicie skóry ekologiczne oraz skóry naturalne. Te pierwsze produkowane są z tworzyw sztucznych, natomiast drugie mają naturalne pochodzenie.

Gdy planujemy kupić fotel skórzany, warto postawić na modele wykonane ze skóry naturalnej. Dlaczego? W pierwszej kolejności fotele biurowe z prawdziwej skóry mają bardzo elegancki wygląd, a także wieloletnią wytrzymałość i trwałość. Także skóra naturalna nadaje się do renowacji, więc wtedy, gdy w toku użytkowania pojawią się na niej jakieś niedoskonałości, na przykład zadrapania, można je naprawić.

Głównym minusem mebli tapicerowanych skórą naturalną jest ich spora cena. Zazwyczaj fotel biurowy wykończony takim materiałem to wydatek od około 400 złotych wzwyż, natomiast za wyższej klasy modele trzeba będzie zapłacić nawet powyżej 1000 złotych.

Z kolei skórzane krzesło biurowe ze skóry eko będzie przede wszystkim tańsze, dlatego można kupić je w niskiej cenie – nawet około 200 złotych. Z drugiej strony eko skóra jest mniej trwała, ponieważ jest narażona na pękanie, łuszczenie się. Nie można też poddawać je renowacji.

Ergonomia foteli obrotowych

Aby fotel obrotowy ze skóry naturalnej lub eko był wygodny, powinien cechować się ergonomiczną konstrukcją. Nie każdy jednak wie, co dokładnie znajduje się pod tym terminem.

Ergonomia jako nauka o tworzeniu odpowiedniego miejsca pracy, kładzie nacisk na takie konstrukcje wyposażenia do pracy, które jest komfortowe i redukuje ryzyko pojawienia się bólów oraz chorób zawodowych.

Wybierając fotel biurowy, warto zdecydować się na model o profilowanym oparciu, z regulowanymi podłokietnikami oraz z opcją tilt, czyli bujania się. Dodatkowym plusem będzie regulacja głębokości siedziska, ponieważ wiele osób kupuje fotele, które są dla nich zbyt głębokie. Ergonomia to gwarancja zdrowej pracy!