Uzupełnij swój fotel o niezbędne akcesoria

Uzupełnij swój fotel o niezbędne akcesoria

Na przestrzeni czasu sposób, w jaki pracujemy, uległ dużej przemianie. Kiedyś wszyscy byliśmy w ciągłym ruchu, a dziś coraz więcej zawodów odbywa się w sposób stacjonarny, z poziomu biura. Nic więc dziwnego, że chcemy znaleźć dla siebie fotel biurowy, w którym będziemy czuć się niczym król na tronie. To ważne, by znaleźć wygodny fotel, który zwiększy naszą efektywność w pracy. Coraz częściej jednak sam fotel to za mało.

Ogromną popularność zyskują akcesoria dodatkowe, z których najpopularniejszy jest podnóżek. Zastanawiasz się pewnie, po co komu podnóżek w pracy? Cóż, jeśli pracujesz w obsłudze klienta, to rzeczywiście, nie przystoi ci korzystanie z podnóżka. Jeśli natomiast zajmujesz się pisaniem maili czy długimi rozmowami telefonicznymi, to najważniejsza jest twoja osobista wygoda. Podnóżek pozwoli odciążyć mięśnie nóg i zrelaksować się, dzięki czemu bardziej skupisz się na swojej pracy.

Wybierając podnóżek, najlepiej znaleźć produkt z tej samej serii, co nasz fotel biurowy. Wielu producentów oferuje gotowe, kompatybilne zestawy. Dzięki temu uzyskamy oba produkty wykonane z tego samego materiału, dzięki czemu będą pasować do siebie wizualnie. Jeśli natomiast nie zależy nam na wyglądzie, wystarczy po prostu kierować się wygodą. Najlepszy będzie więc podnóżek wykonany z siatki mesh, która cechuje się wysoką sprężystością. Dzięki temu wygodnie rozłożymy nasze nogi, a duża wytrzymałość siatki sprawi, że zachowa ona swój naturalny kształt.

Nie warto wybierać podnóżka, którego wysokości nie da się modyfikować. Szybko bowiem zauważymy, że w zależności od tego, jaką postawę przyjmiemy w fotelu, tak nasze nogi będą potrzebowały różnej wysokości oparcia. Koniecznie więc szukajmy podnóżka, który pozwala na regulację wysokości oraz kąta położenia. Wtedy będziemy mieli wprost nieograniczone możliwości w dostosowaniu go do przyjętej pozycji.

Warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonany jest stelaż podnóżka. Jest to bowiem element, który ma największy wpływ na stabilność całej konstrukcji. Dobrze wiemy, że gdy oprzemy swoje nogi, to na podnóżku będzie spoczywał spory ciężar. Nie będzie z tym problemu, dopóki środek ciężkości znajdzie się w miarę pośrodku. Gdy jednak ustawimy taki kąt nachylenia, że środek ciężkości przesunie się w pobliże krawędzi podnóżka, wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że zacznie się on chwiać. Zapobiega temu solidny, stalowy stelaż, który mocno przyciska podnóżek do podłogi. Co prawda sprawia on, że całość staje się ciężka i nieporęczna, ale tak właśnie powinno być – w końcu podnóżek powinien zawsze znajdować się w pobliżu fotela, więc nie będziemy musieli go przenosić.

Z dodatkowych akcesoriów możemy wyróżnić nakładki na podłokietniki czy dodatkowe poduszki, które sprawią, że nasz fotel biurowy będzie miększy. Dostępne są także osobne nakładki na zagłówek, które pozwalają usztywnić naszą głowę. Może i są to drobne elementy, ale jeśli ktoś spędza naprawdę dużo czasu przy biurku, każda mała sprawa decyduje o tym, czy pod koniec dnia nie będą nas bolały plecy lub mięśnie karku.