Fotele obrotowe w pracy biurowej – stylowe i komfortowe

Fotele obrotowe w pracy biurowej – stylowe i komfortowe

Najlepsze do pracy przy biurku – fotele obrotowe to najczęściej kupowane fotele biurowe, które można dostać w wielu wariantach. Na co warto zwrócić uwagę podczas swoich zakupów? Najlepiej wybrać model, który będzie łączył w sobie stylowy wygląd i maksymalny komfort użytkowania.

W sklepach można znaleźć różne fotele biurowe, dlatego przy ich doborze warto zawsze poświęcić moment na sprawdzenie dostępnych propozycji producentów. Nie każdy fotel jest ergonomiczny, nie każdy będzie też pasował do aranżacji domu czy biura.

Najmodniejsze fotele biurowe – co wybrać?

Moda nie omija przestrzeni biurowych, dlatego także tutaj widać najnowsze trendy. Stylowe krzesła biurowe obrotowe dostępne obecnie w sprzedaży to przede wszystkim modele o nowoczesnych, prostych liniach, w stonowanych kolorach, na przykład beżu, szarości czy ponadczasowej czerni.

Bardzo popularne są fotele biurowe wyróżniające się wykończeniem z przewiewnej siateczki, która poprawia również ich komfort użytkowania. Interesującą propozycją będą również modele wykończone elementami drewnianymi. Uwagę przyciągają też fotele z geometrycznymi detalami, na przykład pikowaniem.

Gdy chodzi o materiały obiciowe, bardzo popularne są modele z welurowymi tapicerkami, które nadają całości luksusowego wymiaru w nurcie glamour. Także popularne są modele w jednolitych kolorach z prostymi, płóciennymi tapicerkami.

Komfortowe i ergonomiczne fotele obrotowe w biurze

Wybierając fotel biurowy obrotowy, nie można zapominać o tym, że poza estetycznym wyglądem powinien on także cechować się wysokim poziomem komfortu.

G-Racer Red

O komforcie korzystania z foteli biurowych decyduje ich konstrukcja, dlatego powinna być ona opracowana z myślą o ergonomii. Dobre biurowe krzesła obrotowe mogą zagwarantować pełen komfortu użytkowania dla każdej osoby – niezależnie od jej sylwetki, wagi czy wzrostu.

Kluczowym elementem jest oparcie, które powinno wyróżniać się wcięciem zlokalizowanym w części lędźwiowej kręgosłupa. Gdy wybieramy model z wyższym oparciem, jego zagłówek powinien być regulowany. Także ważne jest siedzisko o właściwej głębokości – wybór modelu o zbyt głębokim siedzisku jest jednym z popularnych błędów popełnianych przy doborze ergonomicznego fotela biurowego.

Również warto wziąć pod uwagę regulację wszystkich elementów fotela – wysokości siedziska i jego głębokości, kąta nachylenia oparcia, pozycji podłokietników. Im szersze możliwości regulacji daje nam fotel, tym lepiej można go dopasować, a to przekłada się na większy komfort jego użytkowania.