Jak dobrać najlepsze krzesło obrotowe dla dzieci? Praktyczny poradnik dla rodziców

Jak dobrać najlepsze krzesło obrotowe dla dzieci? Praktyczny poradnik dla rodziców

Wybór właściwego krzesła biurkowego dla dziecka ma bardzo duże znaczenie. Właściwy model powinien wspierać rosnącego stale malucha. Wtedy nawet wielogodzinna nauka czy rozrywka przy komputerze nie będą kończyły się pogłębieniem wady postawy. O czym warto pamiętać?

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym są narażone na powstawanie wielu wad postawy. Właśnie dlatego zadaniem rodziców jest wybranie takiego krzesła biurkowego dla malucha, aby zapewnić mu maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Dzisiaj krzesła biurowe dla dzieci to wiele różnych modeli, z których nie każdy jest godny polecenia. Podpowiadamy, czym warto kierować się przy podejmowaniu swojej decyzji zakupowej.

Krzesło obrotowe – najlepsze dla malucha

Dobierając krzesło do biurka dla dziecka, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele obrotowe. To najpopularniejszy model przeznaczony do pracy przy biurku. Dobry fotel obrotowy dla dzieci powinien być odpowiednio skonstruowany, by poprawiać komfort siedzenia przy odrabianiu lekcji czy korzystaniu z komputera.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na budowę oparcia i siedziska – wygodne krzesło obrotowe dziecięce powinno odpowiadać sylwetce malucha. Musi być więc wyprofilowane w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Także siedzisko musi mieć właściwą głębokość, by nóżki dziecka podczas siedzenia były swobodnie zgięte pod kątem prostym.

Gdy oglądamy fotele dla dzieci do biurka, powinniśmy też sprawdzić, jaki jest zakres regulacji ich elementów, w tym wysokości siedziska, pozycji oparcia, podłokietników. Im większy zakres, tym fotel będzie można łatwiej dopasować do sylwetki dziecka, co przełoży się na większy komfort.

Jak dziecko powinno siedzieć na krześle?

Jednak nawet najlepszy fotel do biurka dla chłopca czy dziewczynki nie będzie mógł zagwarantować maksymalnego komfortu wtedy, gdy dziecko nie będzie na nim prawidłowo siedziało. Warto więc przekazać maluchowi informacje o tym, jak korzystać z fotela.

Podczas siedzenia dziecko powinno przyjąć następującą postawę:

  • plecy całkowicie oparte o oparcie
  • sylwetka dosunięta do oparcia
  • nogi zgięte w kolanach pod katem prostym
  • stopy spoczywające na podłodze
  • ręce zgięte w łokciach pod kątem prostym

Gdy kupujemy krzesło biurkowe dla dziecka, nie możemy też zapominać o jego estetyce. Jako krzesło obrotowe dziewczęce świetnie sprawdzi się to w kolorze pasteli, natomiast chłopcy wolą krzesła w mocnych kolorach, na przykład czarne, czerwone, zielone czy niebieskie.