Jaki kolor fotela wybrać, by nie żałować?

Jaki kolor fotela wybrać, by nie żałować?

Wiele osób przy meblowaniu biura podejmuje nieprzemyślane decyzje, które skutkują po pewnym czasie poczuciem niezadowolenia z wystroju, w jakim przychodzi nam pracować każdego dnia. Oczywiście, że ciężko być w stu procentach przekonanym co do jakiegoś wyboru, jednak zawsze da się wybrać wariant, którego na pewno żałować nie będziemy. Dzisiaj podsuniemy kilka dobrych rad, jaki kolor fotela biurowego wybrać, by później nie pluć sobie w brodę.

Zaczniemy od metody najłatwiejszej, która niestety nie będzie odpowiednia dla każdego. Polega ona na wyborze koloru, który jest wygodny. Co to dokładnie oznacza? Chodzi o kolor, który jest w miarę uniwersalny i pasuje do każdego otoczenia, a dodatkowo jego eksploatacja jest bezproblemowa. Przykład takiego fotela? Chociażby szaro-czarny fotel z ekoskórą na siedzisku i siatką oddychającą na oparciu. Siedzisko jest łatwe w czyszczeniu, a nawet w przypadku wylania soku łatwo zmyć plamę, podobnie w przypadku oparcia z siatki, która jest odporna na zabrudzenia. Szaro-czarna kolorystyka jest na tyle neutralna, że fotel będzie pasował zarówno do nowoczesnego wnętrza, jak i czegoś bardziej rustykalnego.

Jak jednak wspomnieliśmy, ta metoda nie zadowoli każdego. Ktoś, komu zależy na bardziej wyszukanym wystroju, będzie szukał foteli biurowych, które będą uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Wtedy są dwie drogi do wyboru. Pierwsza polega na wybraniu foteli w kolorach neutralnych, tak by lekko wtopiły się w otoczenie. Może to być biel, czerń lub pastelowe, mało wyraźne kolory. Druga droga zakłada, by to właśnie fotele biurowe odgrywały główną rolę. Wtedy warto wybrać fotel o wyrazistym, intensywnym kolorze, najlepiej tym samym, co rolety w biurze czy kolor ścian.

Prawda jest taka, że wystarczy odrobina fatygi, by dokonać dobrego wyboru fotela, którego nie będzie się żałować. Można też skorzystać z darmowych wizualizacji, które oferuje wiele sklepów meblowych. Wtedy możemy wstępnie ocenić, jak konkretny model fotela będzie się prezentował w naszym biurze.