Wybieramy najlepszy fotel gamingowy. O czym warto pamiętać przy jego zakupie?

Wybieramy najlepszy fotel gamingowy. O czym warto pamiętać przy jego zakupie?

Fotele gamingowe to całkowicie nowa kategoria produktów przeznaczonych dla graczy. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego typu mebla?

Gracze spędzają przy komputerze nierzadko parę godzin pod rząd. Siedzenie na niedopasowanym krześle może wtedy szybko skończyć się bolącymi plecami i stawami, a także zastałymi mięśniami. Specjalnie z myślą o tej grupie powstały fotele gamingowe, czyli specjalne fotele dla graczy, które mają zapewnić im jeszcze większy komfort.

Czym dokładnie charakteryzują się takie fotele? Jak wybrać ten, który będzie najwygodniejszy? W końcu, gdzie można go kupić bez przepłacania?

Fotel gamingowy – czyli jaki?

Gdy w wyszukiwarce wpiszemy słowa typu „krzesło dla gracza” czy „fotel gamingowy”, możemy od razu zauważyć, że tego rodzaju meble charakteryzują się inną konstrukcją niż zwykłe fotele biurowe.

Fotel gracza ma bardziej futurystyczny, sportowy wygląd wzorowany na siedziskach samochodowych. Wysokie i głębokie oparcie z zagłówkiem, siedzisko z podwyższonymi bokami, podłokietniki, a nawet podnóżki – taka konstrukcja ma sprawić, że krzesło gamingowe zapewni użytkownikowi maksymalną wygodę podczas grania.

W związku z tym fotele gamingowe to nie normalne fotele biurowe – to meble stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkowników, którzy spędzają przy komputerze dużo czasu, także każdego dnia!

Na co warto zwrócić uwagę przy kupnie krzesła biurowego?

Nie każde krzesło gamingowe jest godne polecenia. W sprzedaży znajdziemy modele zapewniające gorsze podparcie, a także takie, na których siedzi się naprawdę bardzo wygodnie. Czym zatem warto kierować się podczas swoich zakupów?

Przede wszystkim dobre krzesło dla gracza powinno być ergonomiczne. Termin ten oznacza, że jego konstrukcja powinna zapewniać właściwe podparcie dla całego ciała, aby korzystanie z niego odbywało się z jak najmniejszym obciążeniem dla organizmu.

Najważniejsze cechy ergonomicznego fotela gamingowego:

  • anatomiczne podparcie dla pleców – wyprofilowane oparcie odpowiadające kształtowi kręgosłupa, czyli z wycięciem w rejonie części lędźwiowej oraz wyprofilowaniem w okolicy szyi
  • właściwa głębokość siedziska – skorelowana ze wzrostem użytkownika, aby mógł on oprzeć plecy o oparcie i zgiąć nogi w kolanach w kącie 90 stopni
  • podłokietniki – wspierają ręce, powinny posiadać opcję regulacji, wybrane modele posiadają także ruchome podłokietniki
  • mechanizm Tilt – pozwala na wychylenie siedziska w tył i kołysanie, aby rozprostować ciało
  • obrotowa podstawa z kółkami – pozwala na komfortowe korzystanie z krzesła przy biurku

Wyższej klasy fotele gamingowe mogą również posiadać inne funkcje, na przykład poduszki lędźwiowe i szyjne, wysuwane podnóżki, możliwość opuszczenia oparcia, aby korzystać z krzesła w pozycji półleżącej i leżącej.

Przy zakupie krzesła dla gracza warto także zwrócić uwagę na materiały. Większość modeli obita jest skórą ekologiczną, która jest wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości, a także efektowna. Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy lubi korzystać z takich krzeseł – skóra może być niekomfortowa głównie w okresie letnim.

Alternatywna propozycja to fotel gamingowy posiadający obicie tkaninowe, na przykład z miękkiego weluru czy też z przewiewnej siateczki.

Gdzie można kupić dobry fotel gracza?

Dzisiaj fotele dla graczy można kupić w wielu sklepach, w tym także w sklepach internetowych – wówczas mebel zostanie dostarczony do domu za pomocą firmy kurierskiej.

Warto zatem zapoznać się z różnymi propozycjami producentów, aby wybrać taki fotel gracza, który będzie mógł zagwarantować maksymalny komfort z grania – nawet przez kilka godzin pod rząd!